Integracja i komunikacja – z Loxone to proste

Sterowanie domem może być proste i przyjemne. Obsługa systemu Loxone oparta jest na tej samej zasadzie w każdym pomieszczeniu. Zamiast szeregu włączników w każdym pokoju wystarczy jeden.
Swój inteligentny dom możesz kontrolować za pomocą Androida, iPhone’a, iPada, Maca, Windowsa, Linuksa lub zwykłej przeglądarki internetowej. Dostęp do domu i wszystkich informacji możesz uzyskać z dowolnego miejsca za pomocą internetu i aplikacji / przeglądarki internetowej. Zdalne połączenie jest zabezpieczone technologią HTTPS i nie wymaga publicznego adresu IP.
Masz wiele możliwości. Zastanów się na czym zależy Ci najbardziej.

Jeżeli regularnie wykonujesz w domu te same czynności. Zautomatyzuj je! W aplikacji możesz sam tworzyć własne reguły.

Dzięki przyciskom Loxone Touch posiadającym wbudowany czujnik temperatury i wilgotności, zarejestrowane wartości możesz zapisywać w statystykach i wyświetlać je w dowolnym momencie. Możesz także tworzyć inteligentne funkcje ostrzegające na przykład o spadku wilgotności w zimie.

Za pośrednictwem aplikacji masz możliwość sterowania rekuperacją. Sterowanie odbywa się poprzez komunikację za pomocą protokołu Modbus TCP/IP, w który wyposażona jest większość popularnych rekuperatorów.

System może ostrzegać o ważnych lub nawet krytycznych stanach i zdarzeniach.

W aplikacji możesz sterować dowolnymi funkcjami. Przy pomocy funkcji sceny zapiszesz polecenia i określisz ewentualny czas opóźnienia. Scenę uruchomisz jednym kliknięciem.

Każdy domownik lub gość może mieć różne prawa dostępu. Określają one, jakie funkcje i urządzenia mogą kontrolować wybrani użytkownicy w aplikacji oraz jakie informacje mogą zobaczyć. Ustawienia te można zmieniać w zależności od potrzeb (np. starsze dzieci mogą otwierać basen lub garaż). Sterowanie funkcjami można również wyłączyć przez internet.

W aplikacji możesz sprawdzić również dokładną prognozę pogody dla twojej lokalizacji. Informacje te można wykorzystać na przykład do automatyzacji podlewania ogrodu i innych funkcji w domu. O zbliżającym się deszczu będziesz wiedzieć zarówno ty, jak i twój dom. Jeśli posiadasz elektryczne okna, mogą się automatycznie zamknąć.

Twój dom może komunikować się z tobą za pomocą zwykłych powiadomień push w aplikacji, wiadomości e-mail lub połączeń telefonicznych. Zadzwoni do ciebie nawet jeśli akurat będziesz przebywać za granicą, bez konieczności posiadania połączenia z internetem w telefonie.

źródło: www.loxone.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *