Wygodne sterowanie

Automatyka domowa, inteligentne sterowanie instalacjami i urządzeniami domowymi z poziomu tzw. „kanapy” jeszcze niedawno wydawało się dodatkowym luksusem. Dzisiaj już tak nie jest. Automatyka domowa niepostrzeżenie wdarła się w nasze życie/domy już dawno temu. Sterowanie urządzeniami audio przy użyciu pilotów, ustawianie automatycznego wyłączenia telewizora (tzw. timer’a), czy też zdalne otwieranie bramy wjazdowej stało się absolutnym standardem. Z czasem do łask wdarły się kolejne udogodnienia. Włączenie, o określonych porach, urządzeń AGD z poziomu wbudowanych z nich aplikacji, zaprogramowanie pracy odkurzacza, kosiarki czy automatycznego podlewania ogrodu w czasie naszej nieobecności w domu, okazało się niezwykle praktyczne i wygodne. Posiadanie alarmu i monitoringu, w wielu przypadkach, okazało się koniecznością. Możliwość dostosowania kolejnych urządzeń do samodzielnej pracy jest już bardzo szeroka. Większość nowoczesnych urządzeń posiada już funkcję zdalnego sterowania.

Jak jednak nie wpaść w pułapkę i nie uzbroić się kilka pilotów, kilkadziesiąt aplikacji i paneli sterujących? Choć wizja siebie jako „rewolwerowca” celującego z kolejnego pilota w kierunku wybranego urządzenia jest dość interesująca 😉

Technologia ciągle idzie krok dalej. Kompleksowe, niezwykle wygodne, a przede wszystkich ekonomiczne rozwiązanie wnosi sytem inteligentnego domu.

System inteligentnego domu Loxone, system po który najczęściej sięgamy w naszych realizacjach, wyposażony jest w interfejs Home Connect, za pomocą którego można szybko i łatwo zintegrować większość urządzeń domowych. Aby połączyć urządzenia z systemem wystarczy w pierwszej kolejności zarejestrować je za pomocą aplikacji Home Connect i dodać w sieciowych urządzeniach peryferyjnych w Loxone  Config – wyjątkowe narzędzie dedykowane do zaawansowanej konfiguracji funkcji inteligentnego domu. Wszystkie podłączone urządzenia mogą być z powodzeniem sterowane i programowane z poziomu Loxone Config.

Trzy przykłady wykorzystania Home Connect w inteligentnym domu wg. Loxone.

Zarządzanie energią: opóźniony start

Uruchom pralkę lub zmywarkę dokładnie w momencie, gdy system PV wytwarza wystarczającą ilość energii elektrycznej lub gdy obowiązuje taryfa nocna. Loxone zadba o to automatycznie.

Bezpieczeństwo: wychodź z domu z poczuciem, że wszystko jest w porządku.

Kliknij trzykrotnie na przycisk Loxone Touch obok drzwi wejściowych, aby uruchomić funkcję opuszczenia domu. Aktywuje się alarm, zgasną wszystkie światła, zamknie się garaż, a także wyłączy się kuchenka z technologią Home Connect. Teraz możesz spokojnie wyjść z domu.

Maksymalna wygoda: odkurzanie pod twoją nieobecność

Funkcja opuszczenia domu nie tylko dezaktywuje kuchenkę, ale jest również sygnałem dla robota sprzątającego z Home Connect, aby rozpoczął odkurzanie i zadbał o porządek przed twoim powrotem do domu.

źródło: loxone.com