Przyjemność sterowania inteligentnym domem

Najważniejszą cechą sterowania inteligentnym domem jest prostota, elegancja i uniwersalność. Inteligentny dom, wbrew pozorom, jest bardzo prosty w obsłudze. Działanie domu inteligentnego nie tylko opiera się automatyce. Systemy, równie sprawnie, działają samodzielnie, jak też sterowane z poziomu przycisku, aplikacji czy też innego elementu sterującego.

Sterowanie za pomocą przycisków.

Do sterowania oświetleniem, roletami, muzyka … nie potrzebny jest szereg przycisków, włączników czy innych sterowników. W inteligentnym domu za pomocą jednego przycisku możesz z łatwością sterować wszystkimi technologiami w pomieszczeniu. Przy doborze włączników warto dobrze przemyśleć jakiego typu przycisków użyć w swoim domu. Przyciski Loxone (Touch, Touch Pure), oprócz swoich kluczowych funkcji sterowania, służą do regulacji temperaturą i rekuperacją. Przyciski te posiadają wbudowane czujniki temperatury i wilgotności (teraz również dwutlenku węgla – Touch Pure CO₂ Tree) dzięki czemu w pomieszczeniach, w których zostaną zamontowane, nie potrzebne są dodatkowe czujniki.  

Przyciski firmy Loxone, po które w naszych realizacjach sięgamy najchętniej, oprócz wspomnianych multifunkcji (sterowaniem oświetleniem, roletami, muzyką…), charakteryzują się luksusowym wzornictwem i wysokiej jakości wykonaniem. Standardowo występują w dwóch wariantach kolorystycznych: antracytowym i białym. Przyciski z powodzeniem mogą być zastosowane zarówno w technologii Air oraz Tree – montowane w sieci przewodowej i bezprzewodowej.

Proste w obsłudze, rozbudowane w działaniu. Zobacz, jak działają:

Touch Pure Loxone

  • Dotknięcie dużego przycisku pośrodku włącza oświetlenie lub zmienia jego nastrój. Po kliknięciu przycisku w lewym górnym rogu rolety okienne przesuwają się w górę, a w lewym dolnym rogu – w dół. Muzyką sterujemy po prawej stronie. Jedno kliknięcie na górze i robi się głośniej, jedno na dole – ciszej.
  • Wychodząc z pokoju, wystarczy dwukrotnie kliknąć środkowy obszar przycisku, aby wyłączyć światło i wszystkie urządzenia w pokoju. Kliknij dwukrotnie na przycisk w prawym górnym rogu, aby zmienić źródło muzyki, a jeśli chcesz całkowicie wyłączyć muzykę, kliknij dwukrotnie na prawy dolny przycisk.
  • Funkcja „opuszczenia domu”, która za pomocą potrójnego kliknięcia przełącza cały budynek w tryb uśpienia. Światło gaśnie, nieużywane urządzenia są odłączane od sieci, system alarmowy zostaje uzbrojony.

Oprócz przycisków, najczęściej montowanych na ścianie, Loxone oferuje również Touch Surface – przycisk, który doskonale wtapia się w otoczenie. Touch Surface może być częścią ściany, mebli lub blatu kuchennego. Z powodzeniem działa zamontowany pod szkłem, ceramiką, drewnem, tworzywem sztucznym o grubości do 3 cm. U naszych klientów najczęściej zastosowany jest w blacie kuchennym.

montaż Touch Surface Loxone

Naszym ulubionym, uroczym sterownikiem jest Touch Nightlight. Światło, zegarek, budzik, aktualna temperatura, ale przede wszystkim przycisk sterujący w jednym. Panel sterujący Touch Nightlight wyglądem i funkcjonalnością przypomina przycisk Touch Pure. Świetnie sprawdza się w sypialni, w zasięgu ręki na szafce nocnej.

Touch Nightlight Loxone

Szczęśliwi posiadacze inteligentnego domu, w prosty i szybki sposób, mogą również sterować swoim domem za pomocą „pilota” lub aplikacji. Kolejny produkt Loxone – Remote – przypominający kształtem małego „pilota TV” (bez przycisków ;)) w prosty i szybki sposób pozwala otworzyć garaż, włączyć alarm, sterować odtwarzaniem muzyki i systemem zacieniania. Remote jest mały i wygodny. Możesz nim sterować z dowolnego miejsca w domu.

Wisienka na torcie systemu inteligentnego domu – sterowanie aplikacją

System inteligentnego domu oparty na Loxone może być sterowany darmową aplikacją spiętą z sercem domu Miniserverem. Dzięki temu powiązaniu otrzymujemy dostęp do wszystkich funkcji inteligentnego domu. W aplikacji możesz szybko i łatwo określić swoje ulubione funkcje. Za pomocą tabletu, laptopa lub telefonu możesz sterować domem jednym dotknięciem palca i zawsze masz dostęp do najważniejszych informacji o twoim domu. Aplikacja niezwłocznie poinformuje Cię o wszystkich niechcianych zdarzeniach. Dzięki aplikacji masz stałą kontrolę. Aplikacja Loxone umożliwia zdalne sterowanie oświetleniem, zacienianiem, muzyką, zabezpieczeniami i temperaturą, nawet gdy jesteś poza domem.  

Aplikacja Loxone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *