Gra światłem

System oświetlenia w domu inteligentnym daje wiele możliwości konfiguracji światła. Pozwala tworzyć indywidualne sceny światła, poprzez łączenie różnych jego źródeł. Natężenia światła może automatycznie dostosować się do pory dnia lub pracy, którą się wykonuje. Ustawiania scen oświetlenia indywidualnie dopasowany do trybu życia mieszkańców daje duże poczucie komfortu.

Znacznie więcej niż tylko oświetlenie

Loxone

Dostosowanie scen świetlnych zależy od potrzeb mieszkańców domu inteligentnego. Odpowiednie ustawienie np. sceny „poranek” może przywitać Cię delikatnym, przytłumionym światłem pozwalającym na spokojne wybudzenie. W ponury poranek, przy małej ilości światła naturalnego, system automatycznie oświetli Ci drogę do łazienki – czujniki wykrywając ruch automatycznie włączą światło w korytarzu, łazience. System automatycznie wyłączy światła po wyjściu z pomieszczenia.

Scena „praca” pozwali Ci na ustawienie bardziej intensywnego światła. Mechanizm włączania oświetlenia w trybie „praca” możesz zaplanować tak jak zechcesz.

Oświetlenie w całym domu będziesz mieć zawsze pod kontrolą – indywidualnie lub centralnie. Aplikacja mobilna, połączona z systemem oświetlenia, pozwala sprawdzić, gdzie aktualnie jest włączone światło oraz jaka scena świetlna panuje w danym pomieszczeniu. W dowolnym momencie możesz zmienić oświetlenie lub wyłączyć światło.

W zależności od nastroju światło może przybrać różne odcienie, ciepłe i zimne. Zaprogramowana scena „relaks” – może przybierać ciepłą, kojącą barwę i delikatne natężenie światła. Kolory mają nie tylko funkcję estetyczną. Wpływają również na nasze samopoczucie. Kolorowe oświetlenie to świetny sposób na zmianę atmosfery w pomieszczeniu. Możesz łączyć różne źródła. Obsługa w dalszym ciągu będzie prosta: wystarczy nacisnąć przycisk, aby przełączać gotowe sceny. Nie musisz za każdym razem dostosowywać każdego światła indywidualnie – koniec z szeregiem włączników na ścianie, których nikt nie umie obsługiwać. Dzięki scenom świetlnym kontrola oświetlenia jest szybka i wygodna, w pełni zautomatyzowana. Dużym atutem systemów oświetlenia jest to, że przy zmianie scen świetlnych, światła łagodnie i płynnie przechodzą z jednych ustawień do drugich, aby uniknąć nagłych zmian.

Po przejściu domu w tryb nocny – scena „noc” – wybrane światła świecą się ze zmniejszoną intensywnością (lub w innym kolorze) po wykryciu ruchu w pomieszczeniu. Dzięki temu możesz bez przeszkód poruszać się po domu i nie obudzić pozostałych domowników. Zamiast dźwięku dzwonka do drzwi o nadchodzących gościach powiadomią cię migające światła. W nocy wystarczy wysunąć nogę z łóżka, aby włączyć przytłumione nocne oświetlenie, które wystarczy, aby zorientować się po domu, a jednocześnie nie obudzić twojej drugiej połówki. Następnie światło samo zgaśnie.

Scena „nieobecność” – symulacja obecności. Podczas twojej nieobecności dom będzie zachowywał się tak, jakbyś nadal był w środku. Włączanie i wyłączanie oświetlenia o typowych porach znacznie przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa budynku. W międzyczasie Ty możesz cieszyć się urlopem.