Cudowna moc systemu zacieniania

Automatyczny system zacieniania zapewnia niepowtarzalny komfort, maksymalną oszczędność energii i prywatność w inteligentnych domach, biurach i obiektach komercyjnych. Obsługa systemu jest przy tym dziecinnie prosta.

System zacieniania w Twoim domu może pełnić różne funkcje. Ochronę przed upałem lub mrozem – latem system zacieniania chroni pomieszczenia przed przegrzaniem, zimą izoluje dom i utrzymuje ciepło w środku. Ochronę prywatności zagwarantuje automatyczne opuszczanie żaluzji po zachodzie słońca. W czasie, gdy będziesz na wakacjach, twój dom będzie sterował techniką zacieniania tak, jakbyś był w domu. Symulacja obecności odstraszy potencjalnych włamywaczy. W razie niebezpieczeństwa żaluzje podniosą się i wskażą ci drogę ewakuacji.

System zacieniania to coś więcej niż ochrona przed słońcem. Loxone

Do inteligentnego domu możesz podłączyć rolety, żaluzje, markizy i inne systemy zacieniające. To wyeliminuje wiele twoich zmartwień i pozwoli ci w pełni wykorzystać możliwości systemu zacieniania. Możliwości systemu zacieniania z wykorzystaniem rozwiązań Loxone:

Sterowanie zacienianiem za pomocą przycisków
Wystarczy jeden dotyk, aby odsłonić lub zasłonić rolety czy żaluzje.

Automatyczne zacienianie w oparciu o położenia słońca i aktualną temperaturę
Twój system zacieniania działa zgodnie z twoimi potrzebami i potrzebami twojego domu 24 godziny na dobę. Zapewnia maksimum naturalnego światła, ale jeśli istnieje ryzyko przegrzania, automatycznie przechyla lamele, aby utrzymać pożądaną temperaturę bez twojej interwencji.

Możliwość definiowania ograniczeń
Jeśli w okolicy okna znajduje się np. drzewo, system może to wiedzieć. Weźmie pod uwagę cień rzucany przez drzewo i nie będzie niepotrzebnie zasłaniać żaluzji, gdy nie będzie to konieczne.

Wybór akcji po zakończeniu automatyki
Gdy słońce przestanie świecić w okna, możesz wybrać, co będzie dalej. System zacieniania całkowicie się odsłoni, pozostanie w tej samej pozycji lub całkowicie się zasłoni.

Tryb optymalna jasność albo optymalne chłodzenie
W zależności od preferencji możesz określić zachowanie lameli żaluzjowych. Przysłonięte lamele pozwalają uzyskać większy efekt chłodzenia. Bardziej odsłonięte wpuszczają maksimum światła nie oślepiając jednocześnie osób przebywających w środku.

Centralne zarządzanie systemem zacieniania
Wszystkimi elementami zacieniającymi możesz kontrolować z jednego miejsca za pomocą aplikacji. Sprawdzaj ich bieżący status, nawet będąc poza domem.

Współpraca zacieniania z ogrzewaniem i klimatyzacją
Inteligentny dom zawsze preferuje maksymalne wykorzystanie zasobów naturalnych: w lecie system zacieniania zapobiega przegrzaniu i oszczędza na klimatyzacji, zimą może oszczędzać na ogrzewaniu.

Budzenie naturalnym światłem
System zacienienia może odsłonić się w określonym czasie i wpuścić światło dzienne do pomieszczenia,
aby tobie się lepiej wstawało.

Ochrona prywatności po zachodzie słońca
Wieczorem system zacieniania automatycznie się zasłoni, aby zapewnić ci prywatność w domu.

Reaktywacja trybu automatycznego po wyjściu z pokoju lub domu
Jeśli ręcznie ingerowaliśmy w system zacieniania i dezaktywowaliśmy tym samym automatykę, opuszczenie pomieszczenia lub domu spowoduje, że tryb automatyczny ponownie się aktywuje i optymalnie zadba o twój dom.

Ochrona przed wiatrem
Jeśli prędkość wiatru przekroczy daną granicę, twoje żaluzje ustawią się w bezpiecznej pozycji,
aby zapobiec zniszczeniom.

Ochrona przed zamarzaniem
W przypadku ryzyka zamarznięcia systemu zacieniania z powodu warunków zewnętrznych, jest on blokowany, aby zapobiec uszkodzeniu napędu.