Bezpieczeństwo, monitoring i kontrola dostępu

Poczucie bezpieczeństwa, to oprócz komfortu i oszczędności najcenniejsza korzyść posiadania domu inteligentnego. Centralne funkcje systemu monitoringu pomagają prowadzić stały nadzór nad domem i sterować nim gdziekolwiek jesteśmy. System zapewni ochroni Twój dom przed niechcianymi gośćmi – wykryje intruza i zareaguje sygnałem świetlnym i dźwiękowym. W przypadku wykrycia pożaru, dymu lub wody inteligentny budynek natychmiast ostrzeże migającym światłem, a na Twój telefon przyjdzie powiadomienie lub połączenie. Zintegrowany system zacieniania zareaguje pomocą w ucieczce tworząc drogi ewakuacyjne poprzez automatyczne podniesienie rolet lub żaluzji.

Nie martw się o swoją prywatność. Wszystkie Twoje dane osobiste są chronione przez różne zapory i mechanizmy bezpieczeństwa na Miniserverze Loxone – system któremu zaufaliśmy i polecamy swoim Klientom –  i nie opuszczają domu. Ponadto system  działa również bez połączenia z internetem.

Komponenty systemów bezpieczeństwa LOXONE:

Przycisk alarmowy
Przytrzymanie wybranego przycisku wywoła alarm w całym domu.

Bezpieczeństwo w dzień i w nocy
Opuszczenie domu skutkuje uzbrojeniem alarmu w całym budynku. Oznacza to, że alarm można wywołać zarówno wybiciem okna (pod warunkiem, że kontakty okienne są podłączone do systemu), jak i ruchem w pomieszczeniu. W nocy, kiedy jesteśmy obecni w domu, możemy się po nim swobodnie poruszać, ponieważ alarm obejmuje tylko kontakty okienne.

Rejestr (historia danych)
Rozpoznanie niebezpieczeństwa i informowanie, możliwość interwencji dokładnie tam, gdzie doszło do zdarzenia.

Udoskonalone wykrywanie pożaru
Oprócz jednego obowiązkowego czujnika dymu dla całego domu, w każdym przycisku Loxone Touch jest ukryty czujnik temperatury, który pomaga wykryć pożar w dowolnym pomieszczeniu i co za tym idzie – uratować życie. Przycisk wywoła alarm, który postawi na nogi cały dom, a ponadto wyłączy system rekuperacji, aby zapobiec ryzyku uduszenia.

Ostrzeżenie w aplikacji w przypadku niebezpiecznej sytuacji
Jeśli w domu dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, zostaniesz o niej powiadomiony, nawet jeśli cię tam nie będzie. Na telefon komórkowy (podłączony do internetu) otrzymasz notyfikację informującą dokładnie, co się dzieje. Twój inteligentny dom może zadzwonić na dowolny numer, nie tylko twój. Dzięki temu możesz natychmiast zareagować na sytuację i zapobiec ewentualnym szkodom.

Uzbrojenie alarmu z opóźnieniem
Często zdarza się, że musimy wrócić do domu po rzecz, której zapomnieliśmy. Opóźnienie w uzbrojeniu alarmu pozostawia czas na podobne sytuacje.

Wielostopniowy alarm
Klasyczny dom jest standardowo wyposażony tylko w alarm antywłamaniowy, który emituje sygnał dźwiękowy w przypadku zakłócenia. W sytuacjach alarmowych w Loxone Smart Home bierze udział cały dom. Światła migają, system zacieniania podnosi się, włącza się system audio, uruchamia się syrena alarmowa i wzywana jest pomoc za pomocą połączenia głosowego.

Czujnik dymu Loxone
W przeciwieństwie do tradycyjnych czujników dymu, czujnik Loxone jest w pełni zintegrowany z domem. O potencjalnym niebezpieczeństwie dowiesz się natychmiast, nawet gdy nie będziesz w domu. Żaluzje podniosą się do góry, syrena zostanie uruchomiona w całym domu, a rekuperacja może zostać wyłączona, aby nie rozprzestrzeniała dymu po całym domu.

Intercom z uchwytem montażowym Zrobi doskonałe pierwsze wrażenie na każdym gościu. Gdy ktoś zadzwoni do drzwi, zawsze zostaniesz o tym powiadomiony. W aplikacji możesz porozmawiać z osobą znajdującą się przed domofonem, a nawet wpuścić ją do środka. Loxone pozwala również przygotować szybkie odpowiedzi, które mogą zostać odtworzone z Intercomu za pomocą jednego dotknięcia ekranu. Wbudowany czujnik automatycznie podświetla przycisk dzwonka, gdy ktoś zbliża się do drzwi.

Sterowanie bramą wjazdową i garażową Łatwo otwieraj i zamykaj bramę garażową w dowolnym czasie korzystając z telefonu, pilota radiowego Remote Air lub przycisków. Wraz z otwarciem garażu możesz również wyłączyć alarm.

Szklana klawiatura dotykowa NFC Code Touch Nasza klawiatura kodowa umożliwia dostęp do domu za pomocą kodu numerycznego lub breloka NFC. Dla obu możesz ustawić ograniczoną ważność. Łatwo wygenerujesz np. kod tymczasowy dla sąsiada, który podlewa twoje kwiaty podczas wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *